квітня 2017Неділя, 30 квітня 2017

Літературний вернісаж «Ілюстратор – другий автор книги»

Рейтинг користувача:  / 0

 

30 квітня у рамках творчої ініціативи «Вихідний день – у бібліотеці!» відбувся літературний вернісаж «Ілюстратор – другий автор книги». Захід був присвячений митцям, які оживляють книги, розфарбовуючи їх різними кольорами. Гості заходу дізналися про значущість ілюстрованих творів для дітей, познайомилися з першою дитячою ілюстрованою книгою «Світ чуттєвих речей у картинках» Я. А. Коменського (1658) та найвідомішими художниками світу.

Сюрпризом для присутніх стала зустріч з миколаївською художницею-графіком Світланою Чебановою. З 2012 р. художниця співпрацює з Фондом розвитку та підтримки молодого мистецтва України «Slava Frolova-Group». У 2015 р. Світлана дебютувала як ілюстратор книги Євгенії Бардіної «КамОSвет» или Записка из таинственного прошлого», а у 2016 р. проілюструвала збірку балад Ованеса Туманяна «Крапля меду».

Світлана Чебанова ознайомила присутніх зі своєю творчістю, поділилася планами на майбутнє, а також презентувала свої роботи, серед яких – нова серія малюнків «Місто, що стоїть», що увійде до електронної поетичної збірки «Плетиво» Юлії Баткіліної та Марії Микицей. Випуск та презентація даної збірки заплановані на травень 2017 р. Гості заходу мали можливість першими дізнатися про збірку більш детально та побачити перші шість ілюстрацій, що будуть представлені у ній.

Кожен, хто бажав, мав змогу поставити художниці запитання. Найбільше присутніх цікавило створення ескізів ілюстрацій. За словами Світлани, цей процес не менш складний, ніж його кінцевий результат – готова графіка. Художниця розповіла, що кожного разу, коли бралася за черговий малюнок, отримувала внутрішній сигнал, і лінія за лінією вибудовувала зображення, до кінця не усвідомлюючи, що саме вона малює.

Read more

Субота, 29 квітня 2017

Відкрита лекція Ярослава Грицака

Рейтинг користувача:  / 0

 

29 квітня до бібліотеки завітав поважний гість – видатний український науковець, історик та публіцист Ярослав Грицак. Зустріч, що проходила  у форматі відкритої лекції, мала назву «Зроби собі країну».

Така актуальна тема зібрала студентів Української Академії Лідерства в Миколаєві, викладачів вищих навчальних закладів, користувачів бібліотеки, активних миколаївців.

Звертаючись до слухачів, Ярослав Грицак наголошував, що кожна окрема людина здатна зробити крок до розбудови концептуально нової держави. Протягом лекції він спілкувався з аудиторією: відповідав на запитання, давав поради і настанови, дискутував, завдяки чому лекція стала відкритою не лише за формою, а й за змістом.

Read more

Четвер, 27 квітня 2017

«Візія бібліотеки ВНЗ в контексті розвитку сучасних соціокумунікативних концепцій»

Рейтинг користувача:  / 0

 

27 квітня координатор бібліотечного ресурсного центру «Вікно в Америку» Лариса Сидоренко взяла участь у всеукраїнській науково-практичній конференції «Візія бібліотеки ВНЗ в контексті розвитку сучасних соціокумунікативних концепцій». Захід був організований та проходив на базі Наукової бібліотеки Національного університету імені Макарова.

У роботі конференції взяли участь фахівці вузівських, обласних та міських бібліотек Миколаєва, Харкова, Одеси, які обговорювали питання стратегічного управління, корпоративної взаємодії, бібліометричних та наукоометричних досліджень, професійної компетентності працівників бібліотечно-інформаційної сфери, соціокультурної діяльності, академічної доброчесності тощо.

У своєму виступі за темою «Бібліотека як інформаційний посередник у розвитку медіаграмотності та академічної доброчесності» Лариса Сидоренко висвітлила практичний досвід реалізації Миколаївською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. О. Гмирьова проектів з медіаграмотності та академічної доброчесності.

Read more

Середа, 26 квітня 2017

Науково-практична конференція «Українська революція 1917-1921 рр.: погляд з XXI століття»

Рейтинг користувача:  / 0

 

26 квітня у бібліотеці відбулася науково-практична конференція «Українська революція 1917-1921 рр.: погляд з XXI століття» за участю науковців, викладачів, магістрів, наукових співробітників музейних та архівних установ, студентів вищих навчальних закладів.

Завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями обласної бібліотеки ім. О. Гмирьова Т. В. Серебрякова у своєму виступі зупинилася на етапах розвитку вітчизняного книговидання та проінформувала присутніх про тематичні книжкові зібрання та періодичні видання 1917-1921 рр., що зберігаються у фонді обласної бібліотеки.

 Про діяльність у революційних рухах 1917-1921 рр. міських представників єврейських революційних гуртків розповіла к. і. н., доцент кафедри історії та археології Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського М. Ю. Ласінська.

К.і.н, старший викладач кафедри етнології та спеціальних історичних дисциплін Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Г. М. Маринченко ознайомила присутніх з військовою символікою та емблематикою, що її використовували українські національні військові формування часів Української революції 1917-1921 рр.

Цікавою була доповідь к.і.н., викладача вищої категорії державного вищого навчального закладу «Миколаївський політехнічний коледж» В. А. Шапорди, який зупинився на Денікінській окупації півдня України (грудень 1917 – січень 1920 рр.).

Старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею М. О. Теряник розкрила роль історичних постатей (В. І. Каушана, Я. П. Ряппо, В. П. Костенка та ін.) під час подій Української революції і національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. на Миколаївщині.

Інформативним був виступ старшого викладача кафедри філософії освіти, теорії та методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти В. В. Гладуна, який охарактеризував звитяги та успіхи української армії доби революції.

Студент IV курсу навчально-наукового інституту історії, політології та права Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського В. Біруль акцентував увагу на діяльності українських національних військових формувань часів Центральної Ради УНР 1917-1918 рр., а В. Дробний доповів про національно-визвольні змагання українського народу у 1914-1921 рр.

Read more

Вівторок, 25 квітня 2017

Тренінг«Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку»

Рейтинг користувача:  / 0

 

25 квітня на базі бібліотеки відбувся тренінг «Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку» за ініціативою громадської організації «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації» (ГО «МРВ УБА») та Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова. Участь у заході взяли директори, заступники директорів централізованих бібліотечних систем, представники бібліотек об’єднаних територіальних громад (ОТГ) області та фахівці обласних бібліотек.

Захід відкрила голова ГО «МРВ УБА» Н. Ф. Богза, яка відмітила, що при створенні ОТГ важливим є збереження бібліотечної системи забезпечення населення культурними та інформаційними послугами. Заступник начальника, начальник відділу закладів культури та охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Л. О. Поддубна зазначила, що участь в подібних заходах – це можливість отримувати нову корисну інформацію, знання і обмінюватися досвідом щодо аспектів впровадження адміністративно-територіальної реформи в області.

Ситуацію щодо трансформації бібліотечної мережі та стану бібліотек Миколаївщини в умовах формування ОТГ визначила у своєму виступі директор ОУНБ ім. О. Гмирьова В. В. Агаркова.

Професійне висвітлення актуальних питань розвитку бібліотеки у сучасних умовах забезпечила запрошений фахівець – головний бібліотекар науково-методичного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Л. В. Лагута, яка акцентувала увагу на етапах впровадження адміністративно-територіальної реформи, моделях організації бібліотечного обслуговування в ОТГ, нормативно-правовому забезпеченні діяльності бібліотек в умовах ОТГ, соціальних послугах бібліотек для населення.

Л. В. Лагута розповіла про концепцію «Децентралізація: сектор Культура», розроблену радником міністра культури та координатором сектору культура Офісу секторальної децентралізації І. В. Френкель, в якій чітко визначені першочергові кроки, попередній розподіл закладів культури за рівнями підпорядкування та індикатори результатів впровадження реформи у галузі. Вона навела приклади щодо створення освітньо-культурно-спортивного простору в ОТГ (досвід Солонянської ОТГ Дніпропетровської області та Омельницької ОТГ Полтавської області) та охарактеризувала складові моделі мультикомплексу ОТГ. Також Л. В. Лагута презентувала блог Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого «Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади», що акумулює актуальну для бібліотек правову інформацію, методичні рекомендації, та закликала колег звертатися із запитаннями і ділитися досвідом.

Read more

Найважливіші відкриття в історії людства

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

«Здійснити дивовижні відкриття –

справа зовсім нескладна.

Значно важче удосконалити їх

до того ступеня,щоб вони могли знайти

своє практичне застосування.»

Т. Едісон

 

Тисячоліттями суспільство намагалося розгадати таємниці Всесвіту. Досягнення наукової думки прискорили розвиток нової техніки та нових технологій. Одні відкриття гучно вриваються у світ, інші стають лише маленькими кроками довгого процесу грандіозних змін у ньому.

Тернистий шлях, пройдений людством з глибокої давнини до наших днів можна описати як низку великих подій, як серію біографій видатних діячів або відобразити через історію філософії, літератури чи мистецтва, через історію воєн. Таким чином, можна по-різному розповідати історію будь-якого відкриття чи винаходу. На виставці представлено публікації про актуальні дослідні проекти, що значно розширять кругозір допитливих читачів.

Read more

Хроніка культурного життя Миколаївської області за березень 2017 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

ІМ. О.ГМИРЬОВА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА БЕРЕЗЕНЬ 2017 р.

 

Read more

Понеділок, 24 квітня 2017

Богданівська трагедія – незагоєна рана народної пам’яті

Рейтинг користувача:  / 0

 

24 квітня у бібліотеці відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Богданівські читання – 2017», присвячена 75-й річниці Богданівської трагедії. Захід відбувся за ініціативи Управління з питань молоді та туризму Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївського товариства єврейської культури, Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, громадської організації «Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області».

Участь у конференції взяли учені, викладачі, краєзнавці, представники Миколаївської єврейської общини та студенти.

Відкрила конференцію кандидат економічних наук, доцент кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили Т. О. Чичкалюк, яка зазначила, що Богданівська трагедія – це страшна подія, що забрала життя багатьох людей, тому необхідно пам’ятати ці події і бути носіями цієї пам’яті.

Голова Миколаївської обласної єврейської громади, голова наглядової ради в раді національних товариств Миколаївської області М. Д. Гольденберг запропонував ушанувати хвилиною мовчання загиблих та зауважив, що історія Голокосту – це «підтвердження спокусливості зла» і сьогодні треба все робити для того, щоб ті страшні події ніколи не повторилися.

На конференцію завітав народний депутат України Т. Д. Кремінь, який відмітив, що даний захід відповідає запитам різних поколінь, та побажав учасникам, щоб у подальшому «читання» набули всеукраїнського та міжнародного значення.

Модератор заходу – голова Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор О. П. Тригуб у своїй промові акцентував увагу на історичному значенні піднятої проблеми для наступних досліджень.

Депутат Миколаївської обласної ради А. П. Катрич повідомив, що депутатський корпус буде робити все можливе для того, щоб молодь пам’ятала про жахливу Богданівську трагедію, де було знищено близько 55 тис. євреїв.

Під час заходу доповідачами були підняті історично-трагічні питання геноциду єврейського народу півдня України, антисемітизму – як однієї з форм національної і релігійної нетолерантності та дискримінації.

Наприкінці заходу учасники конференції поклали квіти до меморіалу жертв Голокосту.

Read more

Неділя, 23 квітня 2017

«Ярмарок професій»

Рейтинг користувача:  / 0

 

22-23 квітня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» у рамках реалізації проектів програми для майбутніх лідерів FLEX відбувся Ярмарок професій для молоді.

У заході взяли участю взяла студентська молодь з різних навчальних закладів Миколаєва.

Організаторами та модераторами заходу стали учасниці програми для майбутніх лідерів FLEX та волонтер Центру Едуарда Федюкова (Миколаїв) та Ірина Бомен (Львів) Під час заходу учасники обговорили, за якими професіями майбутнє, взяли участь у тренінгу з медіаграмотності, провели скайп-спілкування англійською мовою з мануальним терапевтом Сенді Боумен (США, штат Айова), яка розповіла про особливості своєї роботи.

Наступного дня учасники вчилися, як правильно складати резюме та вдало проходити співбесіду, переглядали та обговорювали різноманітні відеоролики про професії майбутнього англійською мовою.

 

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено