Календар

<< < квітня 2017 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
247
403
3517
13419
575444

Зараз на сайті

На сайті 269 гостей та немає учасників

квітня 2017Середа, 26 квітня 2017

Науково-практична конференція «Українська революція 1917-1921 рр.: погляд з XXI століття»

Рейтинг користувача:  / 0

 

26 квітня у бібліотеці відбулася науково-практична конференція «Українська революція 1917-1921 рр.: погляд з XXI століття» за участю науковців, викладачів, магістрів, наукових співробітників музейних та архівних установ, студентів вищих навчальних закладів.

Завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями обласної бібліотеки ім. О. Гмирьова Т. В. Серебрякова у своєму виступі зупинилася на етапах розвитку вітчизняного книговидання та проінформувала присутніх про тематичні книжкові зібрання та періодичні видання 1917-1921 рр., що зберігаються у фонді обласної бібліотеки.

 Про діяльність у революційних рухах 1917-1921 рр. міських представників єврейських революційних гуртків розповіла к. і. н., доцент кафедри історії та археології Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського М. Ю. Ласінська.

К.і.н, старший викладач кафедри етнології та спеціальних історичних дисциплін Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського Г. М. Маринченко ознайомила присутніх з військовою символікою та емблематикою, що її використовували українські національні військові формування часів Української революції 1917-1921 рр.

Цікавою була доповідь к.і.н., викладача вищої категорії державного вищого навчального закладу «Миколаївський політехнічний коледж» В. А. Шапорди, який зупинився на Денікінській окупації півдня України (грудень 1917 – січень 1920 рр.).

Старший науковий співробітник Миколаївського обласного краєзнавчого музею М. О. Теряник розкрила роль історичних постатей (В. І. Каушана, Я. П. Ряппо, В. П. Костенка та ін.) під час подій Української революції і національно-визвольних змагань 1917-1921 рр. на Миколаївщині.

Інформативним був виступ старшого викладача кафедри філософії освіти, теорії та методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти В. В. Гладуна, який охарактеризував звитяги та успіхи української армії доби революції.

Студент IV курсу навчально-наукового інституту історії, політології та права Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського В. Біруль акцентував увагу на діяльності українських національних військових формувань часів Центральної Ради УНР 1917-1918 рр., а В. Дробний доповів про національно-визвольні змагання українського народу у 1914-1921 рр.

Read more

Вівторок, 25 квітня 2017

Тренінг«Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку»

Рейтинг користувача:  / 0

 

25 квітня на базі бібліотеки відбувся тренінг «Публічна бібліотека: сучасні виклики та орієнтири розвитку» за ініціативою громадської організації «Миколаївське регіональне відділення Української бібліотечної асоціації» (ГО «МРВ УБА») та Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова. Участь у заході взяли директори, заступники директорів централізованих бібліотечних систем, представники бібліотек об’єднаних територіальних громад (ОТГ) області та фахівці обласних бібліотек.

Захід відкрила голова ГО «МРВ УБА» Н. Ф. Богза, яка відмітила, що при створенні ОТГ важливим є збереження бібліотечної системи забезпечення населення культурними та інформаційними послугами. Заступник начальника, начальник відділу закладів культури та охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації Л. О. Поддубна зазначила, що участь в подібних заходах – це можливість отримувати нову корисну інформацію, знання і обмінюватися досвідом щодо аспектів впровадження адміністративно-територіальної реформи в області.

Ситуацію щодо трансформації бібліотечної мережі та стану бібліотек Миколаївщини в умовах формування ОТГ визначила у своєму виступі директор ОУНБ ім. О. Гмирьова В. В. Агаркова.

Професійне висвітлення актуальних питань розвитку бібліотеки у сучасних умовах забезпечила запрошений фахівець – головний бібліотекар науково-методичного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Л. В. Лагута, яка акцентувала увагу на етапах впровадження адміністративно-територіальної реформи, моделях організації бібліотечного обслуговування в ОТГ, нормативно-правовому забезпеченні діяльності бібліотек в умовах ОТГ, соціальних послугах бібліотек для населення.

Л. В. Лагута розповіла про концепцію «Децентралізація: сектор Культура», розроблену радником міністра культури та координатором сектору культура Офісу секторальної децентралізації І. В. Френкель, в якій чітко визначені першочергові кроки, попередній розподіл закладів культури за рівнями підпорядкування та індикатори результатів впровадження реформи у галузі. Вона навела приклади щодо створення освітньо-культурно-спортивного простору в ОТГ (досвід Солонянської ОТГ Дніпропетровської області та Омельницької ОТГ Полтавської області) та охарактеризувала складові моделі мультикомплексу ОТГ. Також Л. В. Лагута презентувала блог Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого «Публічна бібліотека об’єднаної територіальної громади», що акумулює актуальну для бібліотек правову інформацію, методичні рекомендації, та закликала колег звертатися із запитаннями і ділитися досвідом.

Read more

Найважливіші відкриття в історії людства

Рейтинг користувача:  / 0

 

 

«Здійснити дивовижні відкриття –

справа зовсім нескладна.

Значно важче удосконалити їх

до того ступеня,щоб вони могли знайти

своє практичне застосування.»

Т. Едісон

 

Тисячоліттями суспільство намагалося розгадати таємниці Всесвіту. Досягнення наукової думки прискорили розвиток нової техніки та нових технологій. Одні відкриття гучно вриваються у світ, інші стають лише маленькими кроками довгого процесу грандіозних змін у ньому.

Тернистий шлях, пройдений людством з глибокої давнини до наших днів можна описати як низку великих подій, як серію біографій видатних діячів або відобразити через історію філософії, літератури чи мистецтва, через історію воєн. Таким чином, можна по-різному розповідати історію будь-якого відкриття чи винаходу. На виставці представлено публікації про актуальні дослідні проекти, що значно розширять кругозір допитливих читачів.

Read more

Хроніка культурного життя Миколаївської області за березень 2017 р.

Рейтинг користувача:  / 0

 

УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

 

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА

ІМ. О.ГМИРЬОВА

 

 

ХРОНІКА

КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ЗА БЕРЕЗЕНЬ 2017 р.

 

Read more

Понеділок, 24 квітня 2017

Богданівська трагедія – незагоєна рана народної пам’яті

Рейтинг користувача:  / 0

 

24 квітня у бібліотеці відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Богданівські читання – 2017», присвячена 75-й річниці Богданівської трагедії. Захід відбувся за ініціативи Управління з питань молоді та туризму Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївського товариства єврейської культури, Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, громадської організації «Асоціація лідерів туристичного бізнесу у Миколаївській області».

Участь у конференції взяли учені, викладачі, краєзнавці, представники Миколаївської єврейської общини та студенти.

Відкрила конференцію кандидат економічних наук, доцент кафедри управління земельними ресурсами Чорноморського національного університету імені Петра Могили Т. О. Чичкалюк, яка зазначила, що Богданівська трагедія – це страшна подія, що забрала життя багатьох людей, тому необхідно пам’ятати ці події і бути носіями цієї пам’яті.

Голова Миколаївської обласної єврейської громади, голова наглядової ради в раді національних товариств Миколаївської області М. Д. Гольденберг запропонував ушанувати хвилиною мовчання загиблих та зауважив, що історія Голокосту – це «підтвердження спокусливості зла» і сьогодні треба все робити для того, щоб ті страшні події ніколи не повторилися.

На конференцію завітав народний депутат України Т. Д. Кремінь, який відмітив, що даний захід відповідає запитам різних поколінь, та побажав учасникам, щоб у подальшому «читання» набули всеукраїнського та міжнародного значення.

Модератор заходу – голова Миколаївської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор О. П. Тригуб у своїй промові акцентував увагу на історичному значенні піднятої проблеми для наступних досліджень.

Депутат Миколаївської обласної ради А. П. Катрич повідомив, що депутатський корпус буде робити все можливе для того, щоб молодь пам’ятала про жахливу Богданівську трагедію, де було знищено близько 55 тис. євреїв.

Під час заходу доповідачами були підняті історично-трагічні питання геноциду єврейського народу півдня України, антисемітизму – як однієї з форм національної і релігійної нетолерантності та дискримінації.

Наприкінці заходу учасники конференції поклали квіти до меморіалу жертв Голокосту.

Read more

Неділя, 23 квітня 2017

«Ярмарок професій»

Рейтинг користувача:  / 0

 

22-23 квітня у бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» у рамках реалізації проектів програми для майбутніх лідерів FLEX відбувся Ярмарок професій для молоді.

У заході взяли участю взяла студентська молодь з різних навчальних закладів Миколаєва.

Організаторами та модераторами заходу стали учасниці програми для майбутніх лідерів FLEX та волонтер Центру Едуарда Федюкова (Миколаїв) та Ірина Бомен (Львів) Під час заходу учасники обговорили, за якими професіями майбутнє, взяли участь у тренінгу з медіаграмотності, провели скайп-спілкування англійською мовою з мануальним терапевтом Сенді Боумен (США, штат Айова), яка розповіла про особливості своєї роботи.

Наступного дня учасники вчилися, як правильно складати резюме та вдало проходити співбесіду, переглядали та обговорювали різноманітні відеоролики про професії майбутнього англійською мовою.

 

Read more

«Професії майбутнього»

Рейтинг користувача:  / 0

 

23 квітня в бібліотечному ресурсному центрі «Вікно в Америку» відбулося засідання розмовного клубу «Діалог» за темою «Професії майбутнього».

Учасниці програми для майбутніх лідерів FLEX Едуарда Федюкова (Миколаїв) та Ірина Бомен (Львів) разом із присутніми обговорили шляхи минулого та майбутнього різноманітних професій, розповіли про бажання удосконалити свої навички за допомогою вивчення різноманітних предметів на он-лайн англомовних курсахта різних он-лайн тестів.

Дехто з учасників навчалися, проходили стажування чи подорожували тривалий час різними країнами, поділилися своїми спостереженнями щодо підтримкидержавоюкращих студентів та учнів, вибору професій молодими людьми, причинами популярності певних професій у цих країнах та рівнем їхньої оплати.

Також присутні обговорили можливість виконання більшості процесів у різних галузях роботами, наводили різні приклади та визначали, чи є це фактом чи вимислом. Учасники подискутували щодо таких професій майбутнього як персональний бренд-менеджер, проектувальник "розумних" доріг та високошвидкісних залізниць, будівельник енергозберігаючих будинків, мережевий лікар, молекулярний дієтолог та ін.

Під час зустрічічлени клубу дійшли висновку, що будь-яка професія є необхідною, вона повинна приносити задоволення людям та бути корисною суспільству.

 

Read more

П'ятниця, 21 квітня 2017

Тарас Березовець презентував книгу «Анексія: Острів Крим. Хроніки «гібридної війни»

Рейтинг користувача:  / 0

 21 квітня 2017 р. у бібліотеці відомий український політтехнолог, журналіст, директор компанії персонального та стратегічного консалтингу «Berta Communications» Тарас Березовець презентував книгу «Анексія: Острів Крим. Хроніки «гібридної війни».

На презентації були присутні представники органів місцевої влади, громадських організацій, керівники підприємств, вчені-історики, військовослужбовці, викладачі та студенти.

Народний депутат України Т. Кремінь подякував автору книги та зазначив, що завдяки цій праці у нас є можливість донести правду нашим міжнародним партнерам.

Автор книги розповів про історію написання книги та зазначив, що при створенні книги було використано ексклюзивні свідчення, надані спеціально для нього українськими, російськими й міжнародними політиками, військовими, експертами, журналістами, активістами, які стали очевидцями окупації. В книзі у хронологічному порядку проаналізовано період окупації та анексії Криму з 18 лютого до 18 березня 2014 р.

Т. Березовець подякував присутнім військовослужбовцям ЗСУ, які раніше дислокувалися у Криму, за те, що вони залишилися вірними присязі, відмітивши, що Миколаїв є своєрідним форпостом на півдні України, і завдяки тому, що тут зосереджена достатня кількість військових – це стало головним стримуючим фактором подальшої агресії з боку Росії. 

Відповідаючи на запитання присутніх, політтехнолог відмітив, що треба створювати свій формат переговорів без участі Російської Федерації і прикрим є той факт, що Україна понесла великі збитки на втраті майна та надр в результаті анексії Криму – від 600 млрд. до 1 трильйону доларів.

Символічним було те, що зал, де відбувалася зустріч, прикрашала експозиція картин з краєвидами Криму із власного зібрання миколаївського колекціонера, історика В. Юрлова. Представлені полотна належать перу низці художників з усієї України: з міст Дубно, Суми, Чернігів, Кропивницький, Сімферополь, Гурзуф та ін.

На згадку про зустріч усі, хто бажав, мали змогу придбати книгу з автографом автора.

 

Read more

У рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань»

Рейтинг користувача:  / 0

 

З 3 до 20 квітня в Регіональному тренінговому центрі у рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань».

Курси були поділені на 3 блоки: «Комп’ютер для початківця», «Інтернет: освоюємо нові  комунікаційні можливості», «Сервіси мережі Інтернет».

На тренінгах учні «за 50» ознайомилися з конфігурацією комп’ютера,  основами роботи в операційній системі «Windows 7», методикою роботи в мережі Інтернет та долучилися до віртуального спілкування у соціальних мережах.

Заняття стали реальною допомогою нашим «курсантам», які завдяки вивченню «Азбуки персонального комп’ютера» відкрили для себе нові інформаційні ресурси та розширили комунікаційні можливості.

 

Read more

У рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань»

Рейтинг користувача:  / 0

 

З 3 до 20 квітня в Регіональному тренінговому центрі у рамках діяльності Університету третього віку пройшли комп’ютерні курси «Основи комп’ютерних знань».

Курси були поділені на 3 блоки: «Комп’ютер для початківця», «Інтернет: освоюємо нові  комунікаційні можливості», «Сервіси мережі Інтернет».

На тренінгах учні «за 50» ознайомилися з конфігурацією комп’ютера,  основами роботи в операційній системі «Windows 7», методикою роботи в мережі Інтернет та долучилися до віртуального спілкування у соціальних мережах.

Заняття стали реальною допомогою нашим «курсантам», які завдяки вивченню «Азбуки персонального комп’ютера» відкрили для себе нові інформаційні ресурси та розширили комунікаційні можливості.

 

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ ім.О. Гмирьова. Всі права застережено