Календар

<< < лютого 2018 > >>
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

Статистика відвідувань

mod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcountermod_jvcounter
349
400
349
14638
918486

Зараз на сайті

На сайті 257 гостей та немає учасників

лютого 2018Середа, 28 лютого 2018

«Круглий стіл» за темою «Миколаїв і В.Н. Каразін» (до 245-річчя від дня народження)

Рейтинг користувача:  / 0

 

У 2018 р. виповнюється 245 років від дня народження Василя Назаровича Каразіна – талановитої, високоосвіченої людини з надзвичайно широкими громадськими та науковими інтересами, яка залишила по собі яскравий слід в українській історії ХІХ ст.

28 лютого у Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відбувся «круглий стіл» за темою «Миколаїв і В.Н. Каразін», організаторами якого стали Миколаївський обласний інститут підвищення педагогічної освіти, Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова та Миколаївський обласний краєзнавчий музей. У заході взяли участь краєзнавці, педагогічні та науково-педагогічні працівники, бібліотекарі, наукові співробітники музею. Учасники познайомилися з дослідженнями, що висвітлюють життєвий шлях та активну наукову, педагогічну, громадську діяльність В.Н. Каразіна і представників родини Каразіних, які проживали в Миколаєві. Завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями ОУНБ ім. О. Гмирьова Тетяна Серебрякова розповіла присутнім про видання, присвячені відомому науковцю і громадському діячу, що зберігаються у фонді бібліотеки.

Почесним гостем зустрічі стала представниця родини Каразіних – Лариса Олегівна Дешко, яка багато років активно досліджує родовід Каразіних. Вона познайомила з маловідомими фактами з біографії своїх предків.

Наприкінці заходу учасники висловили думку, що деякі відомості життя та діяльності В.Н. Каразіна потребують додаткових досліджень, а також погодилися, що необхідно докласти усіх зусиль, щоб зберегти пам'ять про видатного співвітчизника.

Read more

Обласна бібліотека відзвітувала про роботу у 2017 році

Рейтинг користувача:  / 0

 

28 лютого відбувся щорічний звіт бібліотеки перед громадою, на який були запрошені представники управління культури, національностей та релігій Миколаївської облдержадміністрації, керівники закладів культури та освіти, активні користувачі бібліотеки та постійні партнери, громадськість.

Обласна бібліотека звітувала про перші кроки у напрямку досягнення 17 Цілей сталого розвитку – нової глобальної програми із забезпечення сталого майбутнього у світі до 2030 р., що була прийнята та підтримана усіма країнами- членами ООН.

З результатами співпраці ГО «Спортивна федерація ІФІТ» з обласною бібліотекою над досягненням цілі «Підтримка хорошого здоров’я» ознайомила заступник голови комісії «Жінки і спорт» Національного олімпійського комітету Ольга Криницька. Доктор філософії технічних наук, ректор МТУ «Миколаївська політехніка» Геннадій Вільський та вчитель історії Миколаївського муніципального колегіуму, поет Леонід Ржепецький розповіли про те, яким чином бібліотека сприяє виконанню цілі «Якісна освіта».  Про співпрацю у досягненні інших цілей повідали декан Южної Бізнес-школи Володимир Євсєєв, заступник директора Міського територіального центру соціального обслуговування по Центральному району Тетяна Колесник, начальник правового управління Головного територіального управління юстиції в Миколаївській області Артем Ханін.

Директор Вікторія Агаркова  надала інформацію про результати виконання  стратегічних напрямків діяльності, зупинилася на  основних кількісних та якісних показниках роботи бібліотеки за минулий рік та поділилася планами на майбутній рік.

Позитивну оцінку роботи бібліотека отримала від начальника  управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Михайла Димитрова.

Read more

Великий мрійник і мандрівник

Рейтинг користувача:  / 0

 

28 лютого у бібліотеці відбувся вечір-портрет «Великий мрійник і мандрівник», присвячений 190-річчю від дня народження французького письменника Жуля Верна. Його учасники – підопічні Миколаївського територіального центру соціального обслуговування – здійснили подорож по книжковим морям найвідомішого автора, який був одним із засновників жанру наукової фантастики. Кожен з присутніх відкрив для себе цікаві сторінки з життя письменника, познайомився з його найближчим оточенням, що сприяло появі незабутніх пригодницьких історій.

Книжкова виставка «Дивовижний світ Жуля Верна» збагатила уявлення учасників про письменника, твори якого згідно статистики ЮНЕСКО займають друге місце за кількістю перекладів після детективних історій англійської письменниці Агати Крісті.

 

Read more

Понеділок, 26 лютого 2018

Презентація документально-інформаційних ресурсів сектору документів іноземними мовами

Рейтинг користувача:  / 0

 

26 лютого відбулася презентація документально-інформаційних ресурсів сектору документів іноземними мовами для студентів-філологів англійської мови та літератури Миколаївського національного університету ім.В.О.Сухомлинського. Учасники зустрічі ознайомилися з довідковим апаратом сектору, електронним каталогом бібліотеки, країнознавчою та навчально-методичною літературою. Вагомим додатковим ресурсом наукової інформації у навчанні стануть оригінальні наукові періодичні видання англійською мовою з колекції JDP. Увазі студентів-першокурсників був запропонований інформаційний огляд  довідників та підручників з граматики англійської мови. Велика кількість літератури у фонді сектору за названою темою значно урізноманітнює можливості студентів у практичному використанні та перевірці набутих знань. Це переконливо продемонстрував граматичний тренінг, що був проведений для групи першокурсників на базі книжкового фонду сектору.

Наприкінці заходу студенти дійшли висновку, що  отримана інформація розширила їхнє уявлення про інформаційні можливості бібліотечних фондів, і переконалися, що бібліотека дійсно є надійним помічником у процесі оволодіння іноземною мовою, у підвищенні загальноосвітнього рівня та досягненні професійної кваліфікації.

 

Read more

Неділя, 25 лютого 2018

Майстер-клас з виготовлення кусудами

Рейтинг користувача:  / 0

 


25 лютого у рамках творчої лабораторії вихідного дня відбувся майстер-клас із виготовлення кусудами (виріб у техніці орігамі) «Чарівна східна казка». Присутні дізналися про історію створення цього мистецтва, що зародилося в Японії, де з давніх часів практикують орігамі для поліпшення нервового стану, пам’яті та загального самопочуття. Учасники майстер-класу засвоїли основні правила модульного орігамі, навчилися власноруч створювати справжні дива з різнокольорових аркушів та головне – відкрили в собі нові творчі здібності в невичерпних можливостях паперопластики.

З виданнями щодо виготовлення чарівних сувенірів за технікою орігамі з фондів бібліотеки присутні ознайомилися на виставці літератури.

Read more

Година творчого дозвілля «Талісмани та обереги»

Рейтинг користувача:  / 0

 


25 лютого у рамках творчої лабораторії вихідного дня відбулася година творчого дозвілля «Талісмани та обереги».

Присутні ознайомилися з цікавими виданнями за тематикою заходу, дізналися про магію наших предків для захисту подвір’я та оселі від негативного впливу і переконалися у тому, що з давніх-давен захист від негативу та зла брали на себе обереги.

Вважається, що найбільшу удачу в будинок приносить знайдена або зроблена декоративна підкова, тож учасники майстер-класу із задоволенням власноруч зробили підкову-оберіг на щастя.

Read more

Четвер, 22 лютого 2018

Пройшла конференція «Великий українець: життя і просвітницько-громадська діяльність М. М. Аркаса»

Рейтинг користувача:  / 0

 

22 лютого у бібліотеці пройшла конференція «Великий українець: життя і просвітницько-громадська діяльність М. М. Аркаса» до 165-річчя від дня народження відомого історика, композитора, засновника та першого голови «Просвіти» на Миколаївщині.

Про історико-джерелознавчі аспекти дослідження постаті М. М. Аркаса в архівних фондах розповіла кандидат історичних наук, доцент кафедри українознавства, викладач навчальних курсів з історії та культурології України Миколаївського національного аграрного університету Т.В. Березовська.

Голова обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта», кандидат медичних наук, краєзнавець І.Б. Марцінковський зазначив роль історика у відродженні національної школи. Про кінний завод родини Аркасів розповіла кандидат історичних наук, доцент кафедри філософської освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів обласного інституту післядипломної педагогічної освіти О.В. Волос.

З книгами з приватної колекції родини Аркасів у фонді обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова ознайомила присутніх завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Т.В. Серебрякова.

Read more

Пройшов тренінг для бібліотечних фахівців на тему «Он-лайн платежі комунальних послуг»

Рейтинг користувача:  / 0


22 лютого у Регіональному тренінговому центрі пройшов тренінг для бібліотечних фахівців на тему «Он-лайн платежі комунальних послуг».

На тренінгу учасники розглянули  основні сервіси он-лайн проплат, більш детально зупинилися на можливостях інтернет-банкінгів, а саме Приват 24 та Укрсіб онлайн.

Використовуючи отриману інформацію, слухачі зможуть заощаджувати власні кошти та не витрачати час у чергах.

Read more

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено