Вівторок, 20 лютого 2024
Хроніка культурного життя Миколаївської області за січень 2024 р.
- Article Details
- Category Хроніка культурного життя області
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА
НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
ХРОНІКА
КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЗА СІЧЕНЬ 2024 р.
Read moreВідбулася інформаційна година «Ті, хто захистили європейське майбутнє України»
- Article Details
- Category Новини
«Герої не вмирають!» – цими словами Україна проводжала в останню путь своїх синів та дочок - тих, хто загинув за свою країну, за свій народ, тих, для кого «справедивість» і «свобода» були не просто словами, а сенсом життя.
20 лютого в Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулася інформаційна година «Ті, хто захистили європейське майбутнє України», присвячена Дню Героїв Небесної Сотні.
Учасники онлайн-зустрічі вшанували пам'ять загиблих під час Євромайдану хвилиною мовчання.
Увазі присутніх були представлені хронологічний огляд подій Революції Гідності 2013-2014 років, факти біографій прихильників євроінтеграції, які віддали свої життя у боротьбі за незалежність нашої держави, та відеорепортаж про відкриття виставки «В серцях, у пам’яті, в думках» миколаївських фотомитців Ігоря Єрмолаєва, Ярослава Індикова, Олександра Сайковського та Юрія Кошковського.
Учасники заходу дізналися про те, які проєкти, ініціативи та акції з вшанування пам’яті загиблих героїв були започатковані протягом 10 років з часів буремних подій на Київському та Миколаївському майданах.
Read moreДень пам’яті Героїв Небесної Сотні
- Article Details
- Category Новини
20 лютого в Україні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 рр. Цей день встановлено Указом Президента України «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» від 11 лютого 2015 р. №69.
Сотні людей, що вийшли на Майдан Незалежності, ціною власного життя відстоювали права і свободи українських громадян та європейське майбутнє нашої країни. Їх мирний протест жорстоко розігнали силовики, застосувавши зброю. Цей «кривавий четвер», забрав життя багатьох людей та став «чорною сторінкою» в історії України.
Герої Небесної Сотні стали символом незламності духу, відданості своїй країні та прагнення до свободи. Боротьба за право жити у справді європейській країні, яка розпочалася на Майдані, триває й зараз, тепер на території всієї України. Сьогодні ми схиляємо голови перед Героями Небесної Сотні та висловлюємо глибоку вдячність за їх героїзм.
Пропонуємо вашій увазі добірку літератури з фонду Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека:
Read moreРабіндранат Тагор (1861-1941) – лауреат Нобелівської премії з літератури 1913 року
- Article Details
- Category Новини
Індійський (бенгальський) поет, прозаїк, драматург Рабіндранат Тагор (1861-1941) – лауреат Нобелівської премії з літератури 1913 року.
Рабіндранат Тагор став першим представником з країн Азії, який отримав Нобелівську премію. Його авторству належить кілька тисяч пісень у народному стилі, а вірш «Душа народу» (1911) став національним гімном Індії, пісня «Моя золота Бенгалія» – національним гімном Республіки Бангладеш.
Тагор навчався у Східній семінарії у Калькутті, в педагогічному училищі та Бенгальській академії, де вивчав історію і культуру.
У 1878 р. була опублікована перша епічна поема Р. Тагора «Історія поета». У 1882 та 1883 рр. в Калькутті виходять його перші оригінальні поетичні збірки «Вечірні пісні» та «Вранішні пісні».
Р. Тагор боровся за відродження національної культури і народної освіти. Він продав своє авторське право на видання творів й відкрив у Шантінікетоні, що поблизу Калькутти школу, де особисто викладав.
Тагор був редактором журналу «Шадхона» («Осягнення життя»), де опублікував більшість своїх художніх творів, статті на актуальні суспільно-політичні та літературні теми.
Письменник пробував свої сили і як романіст – відомим є його роман «Гора» (1907-1910).
Read moreТворчість Льва Миколайовича Ревуцького
- Article Details
- Category Новини
Друзі! У лютому 2024 р. виповнюється 135 років від дня народження особистості, яка зіграла велику роль у формуванні української композиторської школи і взагалі в українській художній культурі. Мова йде про Льва Миколайовича Ревуцького, композитора та музикознавця, академіка НАН України, народного артиста України, лауреата національної премії України ім. Т. Шевченка.
Л.М. Ревуцький – автор творів великих музичних форм: сонат для фортепіано, двох симфоній (друга на теми українських народних пісень), двох концертів для фортепіано. Серед вокальних творів найбільш відомою є кантата «Хустина» на вірші Т.Г. Шевченка.
Творчість Л. Ревуцького є одним із досягнень української культури ХХ століття. Він увійшов в її історію як видатний композитор, педагог, вчений, громадський діяч. На кожному з цих поприщ митець посів своє особливе, неповторне і значуще місце.
Пропонуємо вам декілька цікавих фактів з життя і творчості Л.М. Ревуцького:
-Лев Миколайович почав вивчати ноти у 4 роки і у цей же час у нього проявився абсолютний слух, за що його жартома прозвали Камертоном. З п'яти років він розпочав грати на фортепіано;
Read moreСлухачі курсів в Регіональному тренінговому центрі дізналися, що таке міжнародна комп’ютерна мережа Інтернет, познайомилися з його можливостями та найбільш поширеними браузерами
- Article Details
- Category Новини
20 лютого в Регіональному тренінговому центрі Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека відбулося заняття з комп’ютерної грамотності з циклу «Комп’ютер для початківця» у рамках діяльності факультету «Основи комп’ютерних знань» Університету третього віку.
Слухачі курсів дізналися, що таке міжнародна комп’ютерна мережа Інтернет, познайомилися з його можливостями та найбільш поширеними браузерами.
Відвідувачі навчалися шукати інформацію у Всесвітній мережі, працювали з пошуковими системами, знаходили інформацію за ключовою фразою. Також працювали з вкладками, освоїли, як помістити потрібну сторінку в закладки та вилучити її звідти за потребою.
Read moreМетоди підтримки фізичного та психологічного здоров’я
- Article Details
- Category Новини
20 лютого на базі ресурсного бібліотечного центру «Вікно в Америку» відбулося чергове засідання англійського розмовного клубу «Dialogue», учасники якого разом зі спікером Бредом Банністером обговорили тему здоров’я.
Присутні поділилися своїми методами підтримки фізичного та психологічного здоров’я та зійшлися на тому, що необхідною умовою гарного самопочуття людини є відсутність шкідливих звичок.
А ми нагадуємо, що англійський розмовний клуб «Dialogue» – це чудова можливість поліпшити свої мовні навички у приємному колі однодумців!
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено