січня 2012Вівторок, 31 січня 2012

«Золотий ключ розуміння: інформаційне забезпечення вчителів-словесників»

Рейтинг користувача:  / 0

 

Найважливішим завданням освіти в Україні на сучасному етапі є залучення молоді до національної культури на основі рідної мови. У цьому процесі значну роль відіграє вчитель української мови та літератури, який повинен бути на крок попереду і вміти перетворювати свої уроки на цікаві та захоплюючі подорожі, з яких учні виноситимуть не лише знання, а й практичний досвід, що знадобиться їм у майбутньому.

 

З метою популяризації фонду ОУНБім. О. Гмирьова з методики викладання української мови та літератури 25 січня у відділі документів з гуманітарних наук відбувся День фахівця «Золотий ключ розуміння: інформаційне забезпечення вчителів-словесників». У заході взяли участь слухачі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

 

Read more

Четвер, 26 січня 2012

Глазами молодежи: Украина в Европе. И наоборот

Рейтинг користувача:  / 0

 

26 января 2012 года в областной универсальной научной библиотеки им. А. Гмырева состоялось подведения итогов конкурса «Украина в Европе, Европа в Украине: глазами молодежи», презентации лучших работ его участников и награждения победителей.

 Конкурс проводится уже во второй раз по проектной инициативе общества «Украинский Народный Дом в Черновцах», поддержанной Международным фондом «Возрождение», одновременно на территории Николаевской, Одесской, Херсонской, Днепропетровской, Кировоградской, Запорожской, Черновицкой, Полтавской областей и АР Крым.

 

Read more

Вівторок, 17 січня 2012

Діяльність

Рейтинг користувача:  / 0

  Накопичуючи та розповсюджуючи інформацію про США, сьогодні центр "Вікно в Америку" Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова дійсно став центром спілкування, осередком американської культури в нашому регіоні.

   В інформаційному центрі "Вікно в Америку" проводяться різноманітні заходи, мета яких - спілкування між українцями та американцями, налагодження та зміцнення міжнародних стосунків.

Read more

Наші послуги

Рейтинг користувача:  / 0

 

Завітавши до нашого центру, ви зможете отримати:

 

 

 

  • актуальну інформацію про США;
  • своєчасну інформацію про програми культурного обміну, навчальні заклади США;
  • доступ до електронних баз даних EBSCO, Gale Virtual Reference Library, Ebrary Public Library, English Language Learner, GreenR, East View (www.ebiblioteka.ru) та Наукової електронної бібліотеки eLIBRARY.RU;
  • доступ до інформаційних ресурсів США, всесвітньої мережі Інтернет за технолгією WI-FI і баз даних на компакт-дисках;
  • тематичний підбір інформації ;
  • Read more

Понеділок, 16 січня 2012

«Книги – ровесники бібліотеки (до 130-річчя з дня заснування Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова)»

Рейтинг користувача:  / 0

11 листопада 2011 р. Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О.Гмирьова відзначає 130-річний ювілей з дня заснування. Протягом багатьох десятиліть вона залишається провідним інформаційним центром Півдня України, джерелом науки, освіти та культури. Унікальний багатомільйонний фонд бібліотеки, в якому сконцентрований духовний та інтелектуальний досвід людства, є безцінним національним надбанням.

 

У фонді зберігається близько 50 назв книг та періодичних видань, що в цьому році разом з бібліотекою відзначають свій 130-річний ювілей. Здебільшого це художня література, а також книги з природознавчих наук, літературознавства, етнографії,  сільського господарства та техніки. Найбільш цінними є прижиттєві  видання праць відомих письменників і вчених.

 

 

Read more

Кредитний механізм у банківській справі

Рейтинг користувача:  / 0

 

Становлення ринкових умов господарювання в Україні зумовило перехід до дворівневої банківської системи, що надає змогу підприємствам та населенню отримувати повний набір якісних банківських послуг.

 Кредит і банківська справа є важливими чинниками розвитку економіки, забезпечення відтворення національного виробництва, створення необхідних умов для здійснення підприємницької діяльності. Перехід до ринкової економіки суттєво підвищує роль кредиту в обслуговуванні інноваційно-інвестиційного процесу, розвитку виробничих структур, вирішенні соціальних проблем тощо.

 Пропонуємо літературу з питань банківського кредитування, що знаходиться у відділі документів виробничого і природничо-наукового профілю.

 

Read more

«Здоров’я з вулика»

Рейтинг користувача:  / 0

 

За останні десятиріччя офіційна медицина досягла великих успіхів, має у своєму арсеналі сучасні засоби для діагностики, профілактики і лікування різноманітних захворювань. Проте, незважаючи на це, з кожним роком кількість захворювань не зменшується, а хронічних хворих стає все більше. Синтетичні препарати, гормони та антибіотики спричиняють побічні наслідки. Тому все більшої популярності набувають натуральні продукти рослинного і тваринного походження, з яких можна отримати нетоксичні і ефективні ліки. Серед них на особливу уваги заслуговують цілющі продукти бджільництва. Мед, віск, прополіс, квітковий пилок (перга), маточне молочко, бджолина отрута знайшли широке використання як ефективні засоби для зміцнення здоров’я, лікування, досягнення довголіття.

 

Read more

П'ятниця, 13 січня 2012

Ресурси

Рейтинг користувача:  / 0

 

·        Інтернет

 ·        Унікальні багатотомні ілюстровані енциклопедії США ("Encyclopedia Americana", "The Columbia Encyclopedia", "Merriam Webster's Encyclopedia Literature")

 ·        Електронні версії популярних в усьому світі енциклопедій ("Britannica", "World Book", "Grolier Multimedia Encyclopedia")

Read more

Ресурсні Центри

Рейтинг користувача:  / 0

 

У бібліотеці працює 5 інформаційно-ресурсних центрів, створених у співпраці з міжнародними організаціями, діяльність яких сприяє розширенню послуг для користувачів з певної тематики.

 Так, у 2003 р. за ініціативи та підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у рамках проекту «Створення регіональних інформаційних порталів та інформаційних центрів на базі публічних бібліотек України» в бібліотеці був відкритий Регіональний інформаційний центр (РІЦ). Ресурсну базу РІЦ складають інформаційні матеріали в друкованому та електронному вигляді, що надаються структурними підрозділами Миколаївської облдержадміністрації та районними (міськими) адміністраціями області, рішення та розпорядження Миколаївської обласної ради. Дані матеріали є основою для формування контенту регіонального інформаційного порталу «Прибужжя» (http://www.regportal.mk.ua/). Також до послуг користувачів РІЦ електронна бібліографічна база даних «Розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації» та тексти документів в друкованому та електронному вигляді.

 З 2005 р. у бібліотеці працює інформаційно-ресурсний центр „Вікно в Америку”, що підтримуєтьсяВідділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Основна місія центру - сприяти взаєморозумінню між Сполученими Штатами Америки та Україною та забезпечувати рівноправний доступ до інформації через книги, програми та інші ресурси всім громадянам незалежно від їхнього соціального стану, політичних переконань, національності та фізичних можливостей.

 

Завітавши до центру, усі, хто бажає, зможуть отримати:

 - актуальну інформацію про США, програми культурного обміну, навчальні заклади;

 - доступ до електронних баз даних EBSCO, Gale Virtual Reference Library, Ebrary Public Library, English Language Learner, GreenR, East View (www.ebiblioteka.ru) та Наукової електронної бібліотеки eLIBRARY.RU;

 - доступ до інформаційних ресурсів мережі Інтернет за технологією Wі-Fі та фонду аудіовізуальних матеріалів.

 Центр надає можливість скористатися комп'ютерною та копіювальною технікою, програмним забезпеченням для вивчення англійської мови «Rosetta Stone», взяти участь у лекціях, семінарах, днях інформації, вікторинах, презентаціях за участю американських фахівців та волонтерів, а також у роботі розмовного клубу англійської мови «Dialogue».

 Двічі на місяць ознайомитись із кращими зразками американського кіномистецтва мовою оригіналу користувачів бібліотеки запрошує кіноклуб "Tuesday Film Evenings".

 

Центр європейської інформації (ЦЄІ) у місті Миколаєві відкрито на базі Миколаївської ОУНБ ім. О.Гмирьова у січні 2009 р. за ініціативи та підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду «Відродження».

 Проект реалізується у співпраці бібліотеки з Миколаївською обласною організацією Національної спілки журналістів України.

У Центрі створено 2 автоматизовані робочі місця з вільним та безкоштовним доступом до Інтернет.

 Основним завданням Центру є підвищення обізнаності громадськості Миколаївщини з різних аспектів європейської інтеграції.

    Серед послуг Центру:

      - надання друкованих матеріалів з питань європейської інтеграції;

  - забезпечення доступу до електронної бази даних матеріалів з питань європейської інтеграції та інформаційних ресурсів Інтернет;

     - проведення інформаційних заходів.

     ЦЄІ організовує інформаційні заходи, серед яких - семінари, зустрічі за «круглим столом», конкурси, зустрічі з «живою книгою», перегляди та обговорення кінофільмів, скайп-зустрічі щодо навчання в країнах Європи, інтерактивні вуличні заходи. Користувачам Центру надаються консультації щодо пошуку інформації.

 

З 2009 р. Програма сприяння Парламенту ІІ у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією реалізує проект «Створення мережі пунктів доступу громадян до інформації органів державної влади у бібліотеках України». У грудні 2010 р. в ОУНБ ім. О. Гмирьова розпочав роботу Центр доступу громадян до офіційної інформації.

 Центр надає можливість:

     - вільного доступу до офіційних інформаційних ресурсів;

     - отримання кваліфікованої допомоги у пошуку інформації;

  - навчання роботі з мережевими ресурсами державних органів влади та управління;

     - участі у різноманітних заходах (тренінгах, засіданнях «круглого столу», прес-конференціях, зустрічах з депутатами, уроках парламентаризму, депутатських годинах).

 

Навчатися роботі з комп’ютерною технікою бібліотечні фахівці області можуть завдяки проекту «Організація регіонального тренінгового центру», що реалізується з 2010 р. у рамках програми «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст-Україна». Дана програма фінансується Агенством США з міжнародного розвитку і реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX). На базі Регіонального тренінгового центру (РТЦ) проходять тренінги з вивчення комп’ютерних технологій та  інноваційної діяльності для бібліотекарів регіону за спеціалізованою програмою, розробленою Українською бібліотечною асоціацією. Результатом навчання є запровадження якісних інформаційно-консультаційних послуг населенню та підтримка діяльності Центрів вільного доступу до Інтернет у бібліотеках регіону.

 Серед інших послуг РТЦ:

 - навчання роботі з комп’ютером та Інтернет різних груп користувачів з урахуванням конкретних інформаційних потреб;

 - проведення інформаційних заходів та тренінгів з використанням нових інформаційних технологій, ознайомлення з інноваціями в інформаційній сфері та сучасними електронними ресурсами;

 - надання вільного доступу до Інтернет.

 РТЦ обладнано усіма необхідними для навчання технічними засобами: 10 комп’ютерами з програмним забезпеченням, 10 веб-камерами, принтером, сканером, мультимедійним проектором. Участь у тренінгах та інформаційних заходах РТЦ беруть різні категорії користувачів - фахівці бібліотек області, студенти, представники громадських організацій, державні службовці.

 

Read more

Четвер, 12 січня 2012

«Зірки естради»

Рейтинг користувача:  / 0

 

Важко знайти серед жанрів мистецтва настільки ж популярний жанр, як жанр естради. Артисти багатоликої естради дарують радість, натхнення, естетичне задоволення, але яке ж їхнє особисте і творче життя? Як вони досягли таких висот у своєму мистецтві? Хто ж краще розповість про це, ніж вони самі. Пропонуємо вашій увазі мемуарну літературу, створену самими зірками естради, і книги, написані про них людьми, які добре знали їх самих та їхній творчий шлях.

Read more

Як нас знайти!

Vyzer O. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   МОУНБ. Всі права застережено