липня 2024
Середа, 31 липня 2024
У Києві відбудеться презентація аналітичного англомовного друкованого та цифрового видання журналу «The Ukrainian Review»
- Article Details
- Category Новини
Міністерство культури та інформаційної політики України
1 серпня о 12:00 в прес-центрі ІА «Укрінформ» (зала на 2 поверсі) відбудеться презентація англомовного журналу «The Ukrainian Review».
Аналітичне англомовне друковане та цифрове видання «The Ukrainian review» – проєкт медіа-волонтерів, які залучають до співпраці міжнародних та українських експертів, політиків, бізнесменів задля максимально об’єктивного висвітлення подій в Україні та світі.
Учасники заходу розкажуть про формат роботи, мережу амбасадорів “The Ukrainian Review” та співпрацю з українськими громадами за кордоном.
Серед учасників:
• Ростислав Карандєєв, т. в. о. міністра культури та інформаційної політики України;
• Володимир Савченко, керівник проекту «The Ukrainian Review»;
• Артем Каспарян, керівник відділу міжнародних проектів «The Ukrainian Review»;
• Ніна Масол, представниця МЗС України;
• Ігор Соловей, керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та інформаційної політики.
Акредитація представників медіа: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Read more
Відбулася арт-зустріч «Едгар Дега: трансформація таланту» (до 190-річчя від дня народження)
- Article Details
- Category Новини
«Живопис вимагає невеликої таємниці, певної
невизначеності та фантазії. Коли ви вкладаєте
абсолютно ясне значення у свій твір, людям
стає нудно».
Едгар Дега
Саме джерелам натхнення, особливостям розвитку таланту митця та таємницям творчості видатного французького художника Едгара Дега була присвячена арт-зустріч «Едгар Дега: трансформація таланту» (до 190-річчя від дня народження), що відбулася 31 липня у вітальні «В гостях у 9 муз» відділу документів з питань культури і мистецтв Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека.
Едгар Дега – представник напрямку реалізму та один із співзасновників імпресіонізму. За своє життя художник написав понад дві тисячі картин олійними фарбами і пастеллю, створив сотні малюнків, крім того працював зі скульптурою, офортами, літографіями. Найбільш відомими є його картини, присвячені світу балету.
Бібліотекарі відділу документів з питань культури і мистецтв проаналізували творчість французького художника в динаміці її змін і запропонували багатий ілюстративний матеріал, що зберігається у фонді бібліотеки. Особлива увага була приділена маловідомим сторінкам творчої біографії Едгара Дега. Наприклад, мало хто знає, що він був ще і поетом. На заході був процитований сонет, присвячений актрисам балету.
Справжньою прикрасою зустрічі став виступ поета, журналіста В.Ф. Фальова, який продекламував власні вірші, присвячені Сальвадору Далі та Едгару Дега.
Read moreВівторок, 30 липня 2024
Художні світи Володимира Лиса
- Article Details
- Category Віртуальні виставки
Володимир Савович Лис народився 26 жовтня 1950 р. та провів дитинство на Кусому хуторі, що був за два кілометри від села Згорани Любомльського району на Волині. Ще в школі йому подобалося писати твори на так звану «вільну» тему. У 1977 р. здобув освіту за фахом «журналістика» у Львівському державному університеті імені Івана Франка. Працював у районних газетах Хмельниччини, Херсонщини, Рівненщини.
На літературній ниві дебютував як автор драматургічних творів. Прозаїчні твори почав писати з 1985 р. Автор більш ніж 20 романів різних жанрів, радіоп’єс і п’єс для театру, новел і есеїв.
Переможець Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» (2000, 2001, 2003). Зокрема, отримав нагороду «Гранд Коронації слова» у 2008 р. за роман «Острів Сильвестра». У 2012 р. роман письменника «Століття Якова» було визнано «найкращим романом десятиріччя», а у 2016 р. отримав відзнаку «Золотий письменник України».
Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників (2004).
Відомий також як народний синоптик. Його довгострокові прогнози на цілий рік неодноразово збувалися.
Переглянути віртуальну виставку можна ТУТ!
Read more
Всесвітній день протидії торгівлі людьми
- Article Details
- Category Новини
30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день було проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році для привернення уваги до тяжкого становища мільйонів людей, які постраждали від цього злочину.
Проблема торгівлі людьми не втрачає своєї актуальності і у XXI столітті. Якщо раніше це поняття включало в себе здебільшого сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.
Ця дата покликана об’єднати зусилля всіх країн щодо виявлення і боротьби зі злочинною діяльністю у цьому напрямку.
В Україні в цей день проводяться різноманітні заходи з метою підвищення рівня обізнаності населення задля попередження торгівлі людьми. Та попри все, ця проблема не може бути розв’язана на рівні однієї країни: нові виклики та загрози вимагають консолідації зусиль як міжнародної спільноти, так і кожного з нас.
Фахівці радять дотримуватися основних правил безпеки при пошуку роботи за кордоном, які зможуть врятувати вам життя та свободу:
-перевіряйте інформацію заздалегідь, користуйтеся у тому числі ресурсами Інтернет;
-підписуйте лише документи, складені зрозумілою вам мовою;
Read moreСофія Олександрівна Налепинська-Бойчук
- Article Details
- Category Новини
«Вона походила із польського шляхетного роду, не маючи жодної краплі української крові, вважала себе українкою: вивчила українську мову, співала українських народних пісень, опанувала гру на бандурі, а будинок прикрашала гуцульськими ліжниками; стала вірною ученицею та послідовницею свого чоловіка − Михайла Бойчука», − це все про художницю-графіка, педагога Софію Олександрівну Налепинську-Бойчук (30.07.1884 –13.07.1937).
Софія Олександрівна отримала блискучу європейську освіту: навчалася в Мюнхені у знаменитого угорського митця Шимона Холоші, у Парижі − у французького художника-декоратора Моріса Дені, у швейцарського графіка Фелікса Валлотона. У 1909 році, у віці 25 років Софія вступила до мистецької академії французького художника Поля Рансона в Парижі, де познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Михайлом Бойчуком.
Саме в Парижі, у 1909-1910 роках, Михайло Бойчук разом зі своїми однодумцями та учнями, серед яких була і Налепинська, заснував окрему мистецьку школу – названу пізніше «бойчукізмом». Для «бойчукістів» були характерні монументалізм, синтез українського фольклорного образотворчого мистецтва і церковного мистецтва Візантії та Раннього Відродження.
Закохавшись у Михайла Бойчука, Софія прийняла та полюбила українську культуру. Мисткиня знайшла себе у складній техніці гравіювання на дереві − ксилографії. За допомогою дерева, інструментів та чорної фарби художниця створювала образи, повні життя, руху та емоцій. У своїй творчості Софія Налепинська-Бойчук неодноразово зверталась до соціальних тем українського населення початку XX століття, до тем сільського життя, жіночої дружби. У роботах художниці часто зустрічаються сцени, де подруги разом читають, або одна читає іншій, що демонструє велику любов до друкованого слова. Характерною ознакою більшості робіт Софії є вписування персонажів у пейзаж, чи то лісний, чи то сільський або урбаністичний.
Read moreРодина Марковичів
- Article Details
- Category Новини
30 липня фахівці Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека провели черговий захід з циклу «Родовід». Цього разу година запитань і відповідей була присвячена представникам відомої та надзвичайно розгалуженої родини Марковичів, яка дала Україні письменників, композиторів, істориків, науковців, державних діячів.
Учасники заходу – відвідувачі Міського територіального центру соціального обслуговування Центрального району – ознайомилися з маловідомими фактами з життя Анастасії Маркович, яка мала величезний вплив на свого чоловіка – гетьмана Івана Скоропадського та нерідко втручалась у перебіг державних справ.
Жваве обговорення викликали постаті етнографа, фольклориста, члена Кирило-Мефодіївського братства Опанаса Марковича та його дружини – відомої письменниці Марко Вовчок. Слухачі дізнались й про іншу гілку роду Марковичів, представники яких з часом стали називатися Маркевичами. Серед них – видатний український історик, етнограф, фольклорист, композитор, автор вокальних творів на вірші Т.Г. Шевченка Микола Маркевич та всесвітньо відомий музикант, композитор, автор балету «Політ Ікара» Ігор Маркевич.
Чималий інтерес у присутніх викликали документи, фотографії та ілюстрації з видань з фонду обласної наукової бібліотеки, що були представлені під час заходу.
Read moreПонеділок, 29 липня 2024
Днями отримали 2 посилки книжок з села Давидів Львівської області та з міста Дубровиця Рівненської області для постраждалих бібліотек Миколаївщини
- Article Details
- Category Новини
Днями отримали 2 посилки книжок з села Давидів Львівської області та з міста Дубровиця Рівненської області для постраждалих бібліотек Миколаївщини за проєктом «Вільні читають українською!».
Ініціаторами проєкту стали Уповноважений із захисту державної мови за підтримки Міністерство освіти і науки України, Всеукраїнський проєкт Єдині, студентські мовні омбудсмени та Асоціації мовних курсів, а його виконавцями пересічні небайдужі громадяни – учні шкіл, вчителі, викладачі, бібліотекарі, читачі…
Дякуємо за вашу небайдужість!
#Вільні_читають_українською_Миколаївщина
#даруй_книгу #читатимодно #читайукраїнською
Управління культури, національностей та релігій Миколаївської ОДА КУЛЬТУРА МИКОЛАЇВЩИНИ
Read more
Ольга Воробйова «Рани землі Бучанської»
- Article Details
- Category Новини
«Присвячується світлій пам’яті мешканців територіальних громад Бучанського району Київської області, трагічно загиблих під час російської збройної агресії проти України»
Ольга Воробйова
Видання Ольги Воробйової «Рани землі Бучанської» (Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2023) є хронікою трагічних подій, що відбувалися в Бучанському районі Київської області та на його околицях.
Ольга Степанівна зібрала спогади та свідчення про ті страшні дні – з 3 по 31 березня 2022 року, що назавжди розділили життя людей на «до» і «після». Їх щасливе, спокійне життя несподівано перетворилося на жахіття та боротьбу за виживання і порятунок своїх сімей. Це – відлуння того, що їм довелося пережити, побачивши на власні очі нелюдську жагу до вбивств, насилля та знищення.
Це – колосальна праця, якій передували зустрічі авторки з очевидцями тих подій: «Події, описані в книзі, – сурова правда нашого сьогодення, бо, щоб написати про всі ці жахіття, треба було зустрітись по три, а то й по чотири рази з рідними, зі свідками, вислухати їх сповіді, наплакатись разом з оповідачами, а потім, пропустивши все це ще раз через себе, на основі письмових підтверджень закарбувати на білих аркушах паперу всі ті злочини, що відбувались на Бучанській землі в окупацію»,– згадує авторка.
Це видання – свого роду реквієм, що з року в рік буде нагадувати поколінням про події та вчинки, яким не має прощення. Авторкою використано фотоматеріали з сімейних архівів, що були надані учасниками подій, а також з доступних джерел інтернет-ресурсів.
Вже у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще у 31 бібліотеці Миколаївщини від Український інститут книги.
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Read more
Неділя, 28 липня 2024
Відбулася інформаційна година «Теракт в Оленівці: вбивча бездіяльність»
- Article Details
- Category Новини
29 липня фахівці Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека провели захід – інформаційну годину «Теракт в Оленівці: вбивча бездіяльність» для підопічних Міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Центрального району. Учасники заходу дізналися про подробиці жахливої трагедії, що сталася на території колишньої колонії в тимчасово окупованій Оленівці Донецької області у ніч з 28 на 29 липня 2022 р.
Заслужений працівник культури України, педагог, історик, поет Леонід Ржепецький представив увазі присутніх власні твори, присвячені буремному минулому нашої держави та розповів про масове вбивство українських військовополонених захисників «Азовсталі» в Маріуполі – терористичний акт, здійснений російськими окупаційними військами, який вразив своєю жорстокістю всю громадськість.
Учасники заходу ознайомилися з виданнями з фонду обласної наукової бібліотеки. Особливий інтерес викликали книги Валентини Розуменко «Вільні полонянки» та Євгенії Подобної «Її війна» – про незламних українських жінок, які пройшли полон самі або чекають з полону найрідніших, які зазнали непоправних втрат на війні, але мають силу жити далі.
Read moreНові книжки від Міністерства культури та інформаційної політики України
- Article Details
- Category Новини
Продовжуємо знайомити вас з новими книжками, що їх нам подарувало Міністерство культури та інформаційної політики України.
Книга «10 розмов про давню історію України» (Харків : Видавництво Фоліо, 2022) із серії «Великий науковий проєкт», її авторами виступили Андрій Красножон, доктор історичних наук, ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету та видавець Олександр Красовицький.
Видання написане у форматі бесід двох людей, які розмірковують про давню історію України. Територія України завжди перебувала в центрі геополітичних подій. У різні періоди окремі її землі були складовими частинами різних імперій. Ця книга спонукає досліджувати та вивчати сутність подій, які лягли в основу формування культурного та історичного спадку України. Розпочинається бесіда із часів палеоліту, охоплює Трипільську культуру, еллінську епоху, римські часи і закінчується раннім Середньовіччям.
Видання «Випробовуючи долю, гартуючи волю. Україна й українці в ХХ – на початку ХХІ ст.», книга 2 «Від другої світової до холодної: війни в долі України» (Київ : Видавництво "Кліо", 2021 р), підготовлене колективом провідних науковців Інституту історії України.
У книзі йдеться про боротьбу українців у вогні Другої світової війни та ОУН на початку війни, про діяльність УПА в умовах окупації. Розглядаються питання українсько-польських відносин того періоду, а також охарактеризовано окупаційні режими на українських землях та перша радянська окупація західноукраїнських земель.
Read moreЯк нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено