Четвер, 10 травня 2012
У Каштановому сквері знов працює Відкрита мобільна бібліотека
- Article Details
- Category Новини
Мешканці Миколаєва, звичайно, пам’ятають Відкриту мобільну бібліотеку, що працювала восени у Каштановому сквері на вул. Радянській. Цього року, намагаючись застати якомога більше сонячних днів, ця маленька філія Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова розпочинає свою роботу 14 травня. Щодня «каштанова» бібліотека буде відкрита з 10-ої до 18-ої год. та запрошує до себе усіх, хто бажає відпочити на свіжому повітрі та насолодитися читанням «під каштанами».
Нагадуємо, що постійні відвідувачі Мобільної бібліотеки зможуть отримати безплатні читацькі квитки ОУНБ ім. О. Гмирьова, а до числа постійних послуг мобільної читальні входять консультації бібліотечних фахівців щодо шляхів пошуку необхідної інформації, анонси бібліотечних подій, електронні презентації відділів бібліотеки.
Read more
Миколаївська обласна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова : 130 років співпраці з громадою
- Article Details
- Category Наукові публікації
Богза Надія Федорівна, директор Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова, заслужений працівник культури України
11 листопада 2011 року - знаменний день в історії Миколаївщини. Сьогодні інтелектуальна еліта регіону відзначає 130-ту річницю обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова. У 1881р. саме громадськість міста виступила ініціатором відкриття бібліотеки, що в подальшому пройшла періоди становлення та розвитку у співпраці з місцевою громадою.
Read more
Історія бібліотеки в іменах і зібраннях книг
- Article Details
- Category Наукові публікації
Серебрякова Тетяна Василівна, завідуюча відділом науково-дослідної роботи з рідкісними і цінними виданнями Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова
Фонд Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова протягом її існування формувався з різних джерел. Окрім замовлень за видавничими каталогами та каталогами книжкових магазинів Москви, Петербурга й Одеси, книги і часописи надходили до Миколаївської громадської бібліотеки від урядових, наукових, громадських організацій та навчальних закладів. Поповнювався фонд і за рахунок особистих зібрань книг, що дарували бібліотеці наші земляки-меценати.
Кожне приватне зібрання – це своєрідний літопис епохи, а ім’я власника може бути як яскравою сторінкою в науці, культурі, літературі, так і зовсім невідомим. Особисті книжкові зібрання характеризують захоплення власника, розкривають його життєвий і творчий шлях, особисті риси, темперамент, тобто все те, що створює індивідуальність.
Read more
Миколаївська громадська бібліотека на сторінках друкованих джерел XIX - поч. XX століття
- Article Details
- Category Наукові публікації
Жевнер Віра Миколаївна, завідуюча відділом документів і наукових досліджень з питань краєзнавства ОУНБ ім. О. Гмирьова
Довгі десятиліття вивчення минулого бібліотеки здійснювалось епізодично ентузіастами-просвітителями. Перші узагальнені матеріали були зібрані у збірнику «Історія бібліотеки (1881-2001)», що був підготовлений до 120-річчя від дня її заснування і виданий у 2001 р.
Новий підхід до вивчення історії бібліотеки як головного регіонального центру культури за ініціативою заступника директора з наукової роботи Т. С. Астапенко став поворотним. На час початку наукового пошуку були відомі окремі публікації, дата заснування бібліотеки. Але не було ще глибоких досліджень. Проведена пошукова робота в архівах нашої області, м. Києва, Державній історичній бібліотеці України, науковій бібліотеці НАН України ім. В.І. Вернадського (м. Київ). Працівниками бібліотеки зібрані безцінні за значущістю документи з історії бібліотеки. До пошуків та досліджень залучалися працівники Миколаївського обласного краєзнавчого музею та Державного архіву Миколаївської області. Результатом цієї роботи стало видання збірки «Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека ім. О. Гмирьова: історія, традиції, динаміка змін (1881-2006 рр.)» до 125-річчя від дня заснування бібліотеки.
Read moreНаукові дослідження - провідний напрям діяльності ОУНБ України
- Article Details
- Category Сторонні публікації
Савіна Зоя Іванівна, заступник генерального директора Державного закладу «Національна парламентська бібліотека України»
Науково-дослідна робота є провідним напрямом діяльності обласних універсальних наукових бібліотек. Аналіз звітних матеріалів свідчить, що усі вони проводять наукові дослідження, які мають суто прикладний характер і спрямовані на удосконалення діяльності як окремої бібліотеки, так і бібліотек регіону в цілому.
Read more
Перша публічна бібліотека у м. Миколаєві
- Article Details
- Category Сторонні публікації
Мірошниченко Євгеній Гордійович, доцент кафедри «Журналістика» Миколаївської філії Університету розвитку людини «Україна», кандидат філологічних наук
У нас на устах сотні крилатих висловів про книгу. Вона - «їжа для душі», у неї, як і в людини, своя доля. Є такі слова і про бібліотеку, у неї теж своя доля. Вона - джерело знань, вогнище культури, причал людської мудрості. Ми живемо в часі разом з бібліотекою, цей час, як писав філософ Бахтін, вливається в простір, утворюючи «дороги життя», формуючи нашу долю.
Легендарний Григорій Потьомкін, який заснував і вдихнув життя в Причорноморський край, теж міг би сказати: “дайте мені підручники, морські карти, лоції, дайте бібліотеку - і я побудую місто і Чорноморський флот”. У рік заснування Миколаєва - 1789-й - він давав вказівку начальнику своєї канцелярії: «Прошу доставити книгу англійця Говарда». Його цікавили дослідження автора твору «Опис головних лазаретів Європи».
Read more
Культурно-освітня діяльність Миколаївської громадської бібліотеки у святковій культурі Миколаївщини кінця ХІХ - початку ХХ ст.
- Article Details
- Category Сторонні публікації
Мицик Сергій Васильович, заступник директора з навчально-виробничої роботи Миколаївського коледжу культури та мистецтв, здобувач Київського національного університету культури і мистецтв
У культурно-освітній діяльності Миколаєва кінця ХІХ – початку ХХ ст. важливу роль відігравали громадські та благодійницькі товариства, такі як «Просвіта», Особливий комітет піклування про народну тверезість, Миколаївське відділення Імператорського Російського Товариства Садівництва та ін. Серед всього розмаїття громадських та благодійницьких товариств значний внесок у культурно-освітню діяльність Миколаївщини зробила Миколаївська громадська бібліотека.
Read more
Використання слов'янського книжкового фонду бібліотеки ім. О. Гмирьова при викладанні філологічних дисциплін у вищому навчальному закладі
- Article Details
- Category Сторонні публікації
Харчук Оксана Володимирівна, старший викладач кафедри слов'янської філології Південнослов’янського інституту Київського славістичного університету
Вивчення філологічних дисциплін у вищих навчальних закладах із залученням слов'янського книжкового фонду є одним із найважливіших етапів підготовки студента-філолога. Багато явищ потребує практичного опанування, заглиблення в мовні факти, аналізу різноманітних мовних зразків різних стилів у різні періоди функціонування. Щоб і теоретичне, і практичне засвоєння курсу було органічним і ґрунтовним, кожному студентові необхідно наочно простежити процес формування лексичних, орфоепічних, граматичних і правописних норм. Слід зазначити, що в сучасних умовах, коли обсяг необхідних людині знань стрімко зростає, вже неможливо акцентувати увагу лише на засвоєнні певних фактів. Важливо прищепити вміння самостійно поповнювати свої знання, орієнтуючись на різноманітну інформацію, що нам дає слов'янський книжний фонд.
Read more
Співпраця Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова з інститутом післядипломної педагогічної освіти з підвищення професійного рівня педагогічної громадськості області
- Article Details
- Category Сторонні публікації
Волос Ольга Василівна, старший викладач кафедри суспільствознавчої освіти Миколаївського інституту післядипломної педагогічної освіти
У Законі України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» бібліотека визначена як «соціальний інститут», що забезпечує актуальність і загальнодоступність документно-інформаційних ресурсів, що містять і зберігають знання, набуті в процесі розвитку людства, сприяють піднесенню інтелек¬туального та культурного потенціалу суспільства.
Read more
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено