Засідання постійної наукової студії за темою «Віртуальний освітній простір як складова навчального процесу закладів вищої освіти»
- Деталі
- Хіти: 842
26 жовтня в онлайн-форматі відбулося чергове засідання наукової студії «Освіта Миколаївщини: нові наукові орієнтири» за темою «Віртуальний освітній простір як складова навчального процесу закладів вищої освіти».
Участь у заході взяли представники департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації, науковці, викладачі та студенти Чорноморського національного університету ім. Петра Могили, Миколаївського національного аграрного університету, Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського, Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Міжнародного класичного університету ім. Пилипа Орлика та ВП «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв».
У рамках засідання обговорювалися основні тенденції Е-освіти в Україні, аспекти створення та оцінювання ефективності інформаційного електронного середовища у закладах вищої освіти, онлайн-сервіси для організації дистанційного навчання, використання мобільних гаджетів у дистанційному навчанні, переваги та недоліки віртуального освітнього простору.
Модератор заходу – заступник директора з наукової роботи Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Н. В. Моісеєва – наголосила на актуальності засідання та проінформувала про результати опитування, що було проведене у березні 2020 р. департаментом освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації спільно з Миколаївським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти щодо використання технологій дистанційного навчання у закладах загальної середньої освіти Миколаївської області.
Головний спеціаліст відділу професійно-технічної освіти, координації вищої освіти, науки, управління професійної, професійно-технічної, вищої освіти, науки та кадрового забезпечення департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Є. В Троценко привітала учасників заходу та підкреслила, що в умовах карантинних обмежень надання освітніх послуг стало можливим за допомогою сучасних віртуальних технологій.
У виступі «Цифрова трансформація освіти і науки» старший викладач кафедри менеджменту та маркетингу Миколаївського національного аграрного університету Н. В. Бобровська наголосила, що цифрові навички ефективно використовуються у закладах вищої освіти та підкреслила важливість застосування сучасних методів навчання, які сприяють якісному засвоєнню інформації студентами.
Кандидат політичних наук, доцент, завідувач кафедри соціальної роботи Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського В. М. Ярошенко навела приклади апробації інноваційних методик у навчальному процесі в умовах віртуального освітнього простору на прикладі країн Європи та України та розкрила психологічні аспекти дистанційного навчання в закладах освіти.
Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Г. С. Погромська висвітлила питання цифровізації післядипломної освіти та розповіла про створення медіацентру, діяльність якого сприятиме розширенню можливостей інформаційно-освітнього середовища на платформі інституту.
Про основні принципи дистанційного навчання на факультеті технології виробництва і переробки продукції тваринництва, стандартизації та біотехнології та використання платформ Google Meet, Zoom, Jitsi Meet, Moodle у практиці роботи університету розповів доцент кафедри птахівництва, якості та безпечності продукції Миколаївського національного аграрного університету О. О. Стародубець.
Кандидат технічних наук, доцент кафедри інженерних технологій Міжнародного класичного університету імені Пилипа Орлика О. О. Гайша ознайомив присутніх з досвідом проведення занять на платформі Zoom та продемонстрував переваги використання графічного планшету в навчанні студентів технічного профілю.
Досвід використання електронних засобів академічної доброчесності в закладах освіти висвітлив директор Навчально-наукового гуманітарного інституту Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова О. В. Бобіна.
Асистент кафедри тракторів та сільськогосподарських машин, експлуатації і технічного сервісу Миколаївського національного аграрного університету О. В. Зубєхіна-Хайят поділилася досвідом використання освітньої платформи Moodle для організації дистанційного навчання здобувачів вищої освіти.
Головний адміністратор системи навчання на платформі Moodle3, провідний фахівець навчально-методичного відділу Чорноморського національного університету імені Петра Могили Д. А. Лісков розповів про можливості мобільних пристроїв (на прикладі Moodle Mobile), що використовуються в навчальному процесі та органічно поєднуються з традиційними формами навчання.
Спеціально до засідання наукової студії фахівцями Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки був підготовлений бібліографічний список «Віртуальна реальність в освітньому процесі», що буде поширений серед закладів вищої освіти.
У рамках засідання відбувся обмін досвідом між представниками різних навчальних закладів міста, шо у подальшому сприятиме розвитку віртуального освітнього простору та впровадженню ефективних технологій дистанційного навчання.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|