Благодійний артпроєкт у Первомайську триває: «Хочемо, щоб із цього вийшло щось масштабне і корисне»
- Деталі
- Хіти: 362
Проєкт, започаткований мистецькою студією Kat.rina Art та благодійним фондом Володимира Вовка «Первомайщина — наш оберіг», стартував зовсім нещодавно, а вже має перші результати і вийшов на новий рівень. 10 липня стартували заняття з новою групою. Діти із родин вимушених переселенців, які ще тиждень тому фінішували у програмі, передали естафету своїм батькам. Зазирнули на перше заняття і ми.
Думка не зупинятись на досягнутому супроводжувала організаторів проєкту від самого початку. Тож навіть під час занять із групою дітей вони вже думали про те, аби адаптувати формат для дорослих. І тут дійсно було над чим подумати, бо до дорослих потрібен інший підхід.
«Діти менше схильні до самоаналізу. Їм цікавіший весь процес сприймати в ігровій формі, коли є багато інтерактиву і залучені всі. Натомість робота із дорослими — це вже більше про бесіду, діалог, обмін думками і щось більш глибоке», — розповідає очільниця студії Катерина Баранюк.
Автор: Артем Христенко
Водночас, кількість менторів змін не зазнає. Як і до цього, до процесу пізнання власного «я» долучені, крім художниці, режисерка театру та психологиня.
«За структурою та учасниками процесу наш курс незмінний. Теми занять ми залишимо такі, як були і з дітьми. І кількість учасників у групі також аналогічна — 8 людей. Просто адаптуємо все це для дорослих. І крім того, будемо уважно стежити за реакцією учасників і своєю чергою теж реагувати. Тобто, якісь моменти будемо вже по ходу покращувати», — каже представниця фонду Оксана Телятник.
Автор: Артем Христенко
Поки спілкуємось, у дверях студії з'являється дівчина, з-за плеча у неї ніяково визирає мати. Це наступність поколінь у чистому вигляді. Естафету від дітей переймають діти. Така тенденція означає успіх проєкту, що неабияк тішить організаторів та надихає робити ще більше.
«Головне, що ці люди демонструють готовність відкритись. В них є запит на спілкування, на взаємодію. Не просто залишитись зі своїми тривогами наодинці, а спільно допомогти одне одному це подолати. Нам всім зараз складно. І лише спільно ми зможемо з усім цим впоратись. Загалом дуже хочеться, аби з нашого проєкту вийшло щось дійсно масштабне, щось велике і корисне», — ділиться задумами Катерина Баранюк.
Фото: Артем Христенко
Володимир Галузінський Журналіст
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. МОУНБ. Всі права застережено