Літературно-художнє видання Олени Максименко «Пряма мова. Хроніки захисту»
- Деталі
- Хіти: 196
«Насамперед дякую захисникам і захисницям – героям і героїням цієї війни, цього епосу та епохи й безпосередньо цієї книжки…Честь і шана тим, хто тримає небо. Ми ваші боржники.»
О. Максименко
Літературно-художнє видання Олени Максименко «Пряма мова. Хроніки захисту» (Харків : Vivat, 2023) містить 12 реальних історій про відважних та сміливих людей, які день за днем боронять нашу країну.
Це українці й іноземці, чоловіки й жінки, цивільні та військові, які з 2014-го взяли до рук зброю і кардинально змінили власну спеціальність. Всі вони різні, але їх об’єднує спільна мета та цінності. «Та шо я можу розказать, я не герой…», – так починається майже кожне прохання про розмову, і такий початок – точна ознака того, що тут буде саме те. що шукаєш. Найцінніші історії ховаються під шарами скромності, цинізму, намагання забути, інших подій…». Кожен з них проявив свою силу та незламність.
Книжка, з одного боку, фіксує ключові події за цей період, а з іншого – документує побут, дрібні деталі, які особливо точно відтворюють психологічний стан українців під час війни. Авторка наголошує: «Історії живуть довше за людей. Декого з героїв уже не має на цьому світі. Однак є їхні історії. Неоціненні волокна загального полотна». Саме вони дають змогу читачеві відчути весь спектр емоцій, що відчувають наші захисники.
Розповіді військових супроводжуються щемливими фото з архіву авторки книги та ілюстраціями від Єлизавети Варави.
Олена Максименко – письменниця, поетеса, прозаїк, журналістка, фотографиня, громадська активістка, з 2016 р. – воєнкорка-фрілансерка. «Бути воєнкоркою – це бути містком між фронтом і тилом. Зшивати два різні виміри, між якими часом виникають тріщини. Нагадувати в мирних містах, що тут не прилітає лише тому, що там тримають оборону, і бути поруч із воїнами, нагадуючи в окопах про те, що там не забули, там чекають і підтримують», – розповідає Олена.
Вже у Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека та ще у 31 бібліотеці Миколаївщини від Український інститут книги.
#КультурноМистецькийПроєкт2023
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено