Бібліотеки Миколаївщини підвищують рівень цифрових навичок у своїх громадах
- Деталі
- Хіти: 104
З 1 по 12 липня на базі Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека координатори Хабів цифрової освіти бібліотек Миколаївщини проходили онлайн-навчання у рамках проєкту Українська бібліотечна асоціація/Ukrainian Library Association «Здобуття цифрових навичок у бібліотеках – Хабах цифрової освіти», що реалізується за підтримки Програми розвитку ООН (United Nations Development Programme - UNDP) в Україні у межах «Проєкту підтримки Дія» за фінансування Швеції та у співпраці із Міністерством цифрової трансформації України.
Навчання пройшли 2 групи бібліотечних фахівців, загалом 41 представник 35 територіальних громад.
Проєкт покликаний допомогти координаторам створити Хаб цифрової освіти на базі бібліотеки або удосконалити діяльність вже існуючого. Для цього тренерами Регіонального тренінгового центру Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Іриною Дементьєвою, Вікторією Дмитричевою, Тетяною Новохацькою та експертом-консультантом ВГО Українська бібліотечна асоціація Світланою Моісєєвою під час занять розглядалися підходи до організації роботи Хабу, надання основних та додаткових послуг і сервісів, розробка комунікаційної стратегії та створення контенту для соціальних мереж, а також компетентності координаторів. До навчання координаторів Хабів цифрової освіти Миколаївської області були залучені фахівці-спікери. Так, завідувач центру цифрової освіти та медіакультури Миколаївський ОІППО Максим Запорожченко провів тренінг «Критичне мислення та інформаційна гігієна під час війни», у рамках якого учасники на конкретних прикладах вчилися відрізняти інформування від пропаганди, фейки від фактів, розпізнавати текстові, фото- та відеоманіпуляції, що розміщені в мережі Інтернет. Фахівці сектору організаційно-інформаційної роботи Головне управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Валентина Боденко та Наталія Бойко ознайомили з особливостями реєстрації та можливостями Порталу Електронних послуг ПФУ та надали консультацію щодо використання мобільної версії порталу.
Ініціатива впроваджується в усіх областях України у два етапи. Спершу організовують навчання для координаторів Хабів цифрової освіти області. А ті, у свою чергу, проведуть заняття з цифрової грамотності та нададуть консультації для відвідувачів бібліотек у своїх громадах.