120 років від дня народження видатного українського фольклориста, етнографа, лексикографа й педагога Івана Гурина
- Деталі
- Хіти: 28
7 травня минає 120 років від дня народження видатного українського фольклориста, етнографа, лексикографа й педагога Івана Гурина.
Все його життя було присвячене збереженню народної пам’яті. Він збирав те, що здавалося невидимим, але є суттю нашої культури: пісні, казки, прислів’я, замовляння, загадки, приповідки. За роки кропіткої праці йому вдалося зафіксувати понад 27 тисяч зразків усної народної творчості — безцінний спадок, який досі надихає науковців, митців і освітян.
Іван Гурин зібрав і систематизував тисячі народних творів із Полтавщини, упорядкував словники рим до творів Т. Шевченка, І. Франка, Л. Українки, І. Котляревського, В. Сосюри та М. Бажана, видав численні збірки: «Українські народні загадки» (1963), «Образне слово» (1966, 1974), «Хитру сороку спіймати морока» (1967), «Загадки в загадках» (1983), був ініціатором створення літературно-меморіального музею Давида Ґурамішвілі в Миргороді, де й працював директором.
Іван Гурин вірив, що народна мова — це основа національної гідності. Фольклорист зробив величезний внесок у збереження української ідентичності в радянські часи, коли багато з того, що він збирав, могло назавжди зникнути.
Як нас знайти!
Vyzir O. 2020. E-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
МОУНБ. Всі права застережено